8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

16.30 Adorație euharistică

17.00 Sfânta liturghie de seară;

S-a propus pentru seara aceasta începând cu ora 18.00 o seară împreună la Oratoriu înainte de Postul Mare. Aveți ocazia, cei care doriți să fiți câteva ore împreună cu muzică și voie bună, precum și câteva surprize.

Se pregătește un spectacol pentru ziua mamei care va fi prezentat pe 8 martie după liturghia de seară. Invităm copii care s-au înscris pentru roluri să participe la repetiție care va fi luni la 15.30. Cei care veți dori să faceți un cadou celor dragi veți avea posibilitatea să achiziționați din creațiile pregătite de copii și tinerii din comunitate.

Miercuri, 1 martie, este miercurea cenușii zi de post și abstineanță cu care începem Postul Mare. În aceste 40 de zile, premergătoare sărbătorii Paștelui suntem invitați la mai multă liniște și reculegere, la participarea mai deasă la sfânta Liturghie și la sfintele sacramente. În postul Paștelui vom avea zilnic câteva gânduri pentru suflet.

Începând de miercuri vom avea și calea sfintei cruci la ora 17.00. Tot la ora 17.00va începe calea crucii vinerea și duminică, urmată de sfânta liturghie.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din luna martie.

De la centrul misionar diecezan am fost rugați să colaborâm la proiectul: „Cutia speranței pentru Africa”. Copiii, dar și ceilalți credincioși pot lua de la biroul parohial o cutiuță în care să pună rodul economilor și jertfelor lor din timpul Postului Mare.

A sosit revista Lumina creștinului și De la Răsărit la Apus. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Mulțumim celor care au contribuit la colecta specială de duminica trecută. Cei 1700 lei colectați au fost trimiși la Episcopie și de acolo, prin Caritas România vor ajunge la familiile cele mai afectate din Siria.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și un post mare plin de haruri!