Anunțuri 04 decembrie 2016

8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară;
16.00 Adorație euharistică și sfântul Rozariu (pentru sfințirea noilor diaconi).
17.00 Sfânta liturghie de seară în cadrul căreia membrii Acțiunii catolice vor depune adeziunea pentru noul an asociativ;
După liturghia de la ora 11.00 va fi repetiția la corul mare.
Colecta de astăzi este specială, pentru susținerea proiectelor Caritas, diecezan.
Continuăm timpul Adventului, în care suntem invitați să participăm cât mai des la sfânta Liturghie și sfintele sacramente.
Marți, 6 decembrie, la ora 11.00, va avea loc la Bacău centru hramul sfântului Nicolae.
Joi, 08 decembrie, avem solemnitatea Neprihănitei Zămisliri, prilej cu care vom celebra două sfinte liturghii la orele 9.00 și seara la ora 18.00 (precedat de rozariu la ora 17.30).
Sâmbătă, 10 decembrie, vom celebra memoria fericitului episcop martir Anton Durcovici.
Se mai fac abonamente la publicațiile diecezane (Lumina creștinului, De la Răsărit la Apus, Mesagerul sau Isus prietenul copiilor) sunt rugate să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a putea beneficia de reducerile oferite. Tot la biroul parohial găsiți diferite modele de calendare pentru anul 2016 precum și revista Lumina creștinului pe luna decembrie.

Vă dorim tuturor un Advent plin de haruri!