08.30: liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.00: Adorație euharistică cu rozariu inclus.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor

Astăzi, la ora 11.00, va fi hramul Fericitului Ieremia în parohiile din Bacău Nord, Valea Mică iar la Galbeni Sf. Iosif Muncitorul.

Continuăm luna mai, dedicată Maicii Domnului. Vă invităm să participați în număr cât mai mare la sfântul Rozariu și la sfânta Liturghie. Rozariu va începe la ora 18:20.

Amintim celor care sau înscris pentru a merge la Iași, să treacă pe la parohie pentru a confirma participarea. Prețul biletului la autocar este de 50 de Ron.

Credincioșii abonați la revistele De la Răsărit la Apus și Lumina Creștinului, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial pe a le ridica.

Mulțumim tuturor credincioșilor din comunitate, care au participat la pregătirea Primondei. Mulțumim celor care au pregătit cina, și celor care au oferit darul lor pentru biserică.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul II Valea Dragă pentru curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați credincioși de pe sectorul I Valea de Sus.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!