8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

17.00 Calea sfintei cruci.

17.30 Sfânta liturghie de seară;

În fața bisericii veți găsi felicitări și mărțișoare confecționate de copii din comunitate ajutați de surori, precum și buchete de ghiocei realizate de tinerii noștri în scop caritabil.

La Oratoriu cei care doriți puteți găsi haine bune de purtat pe care le puteți lua acasă pentru a le folosi.

Astăzi la ora 15.00 va începe pregătirea tinerilor care se vor căsători în acest an.

Săptămâna aceasta încep repetitiile cu corul mare pentru sărbătoarea Pastelui după următorul program: Luni vocea întâi, marti vocea a doua și miercuri barbații.

Luni, 06 martie, grupul terțiarilor va avea întâlnirea lunară. Începând cu ora 10.00 va avea loc Coroana franciscană, meditația lunară și sfânta Liturghie la ora 12.00.

Miercuri, fiind 8 martie, Ziua Mamei, după liturghia de seară va fi un program special dedicat mamelor și tuturor femeilor.

Colecta de duminica viitoare va fi pentru susținerea proiectelor Caritas Diecezan (C.I.D.)

A sosit revista Lumina creștinului pe luna martie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri!