8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară;
16.00 Adorație euharistică în cadrul căreia va fi și Sfântul Rozariu;
17.00 Sfânta liturghie de seară;
Vineri, 11 noiembrie, la ora 11.00 vom celebra liturghia solemnă a hramului bisericii din cimitir, dedicată sfântului Martin. După liturghie cei care vor dori vor putea pomeni pe cei răposați la mormintele lor.
Din partea Poliției locale am fost rugați să-i anunțăm pe toți cetățenii din comunitate cu privire la înșelăciunile care au avut loc în ultima perioadă pe raza județului Bacău, fie prin metoda „Accidentul” fie pentru a ajuta rudele care ar fi într-o situație grea.
Pentru orice contactare telefonică dubioasă luați legătura cu rudele sau cu poliția.
Reamintim copiilor că sâmbătă la ora 15.00, are loc cateheza claselor I-VIII. Adolescenții începând cu clasa a IX-a sunt așteptați la cateheză duminică după Liturghia de seară.
Sâmbăta viitoare va avea loc colecta specială în produse agricole și diverse pentru susținerea Seminarului din Bacău. Consilierii vor trece pe sectoare și cei care doriți puteți oferi un sprijin pentru formarea viitorilor preoți.c
A apărut revista „Lumina Creștinului” pe luna noiembrie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!