08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.00: Adorația euharistică cu rozariu inclus

Printr-un COMUNICAT DE PRESĂ al Episcopiei de Iași, vă anunțăm că Papa Francisc l-a numit ca episcop pentru Dieceza de Iaşi pe Mons. Iosif Păuleţ, până acum decan al Decanatului de Bucovina şi paroh la Parohia „Sfântul Ioan Nepomuk” Suceava, din Dieceza de Iaşi. Totodată, Sfântul Părinte a acceptat cererea de retragere a episcopului Petru Gherghel, care conduce Dieceza de Iaşi din anul 1978 şi a ajuns în anul 2015 la limita de 75 de ani indicată de dreptul bisericesc. Data şi locul consacrării episcopale a Mons. Iosif Păuleţ vor fi stabilite ulterior. Mons. Păuleţ va fi, astfel, al şaptelea episcop al Diecezei de Iaşi, înfiinţată canonic în anul 1884.

Întrucât, au crescut din nou buruienile în cimitir, s-a propus ca marți, 9 iulie, la ora 9.00, să ne mobilizăm pentru o curățenie generală. Cei care aveți moto-coasă, o puteți aduce pentru curățarea aleilor principale.

Au sosit revistele Lumina Creștinului și Isus Prietenul copiilor pe care le puteți găsi la biroul parohial. A apărut și numărul 27 al revistei noastre Ecoul din Vale. Feciorii de biserică le vor distribui pe sectoare.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul Valea de Sus I care au ajutat la curățenie în biserică. Invităm sâmbăta viitoare voluntari de pe sectorul II Valea de Jos.