Duminică, 08 iulie

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.00: Adorația euharistică cu rozariu inclus

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2018. Este ultima săptămână în care se mai pot anunța.

Din partea Primăriei, am fost rugați să anunțăm că în perioada 10-13 iulie, între orele 9:00-15:00 se vor efectua măsurători în teren la următoarele amplasamente:

– Marți, 10 iulie, sectorul 24, lotul Școlii și sectorul 9, lotul Școlii, lanul 6.

– Miercuri, 11 iulie, sectorul 10, Zaltolul Mic, capătul de sus și sectorul 11, Zaltolul mic planul 7.

– Joi, 12 iulie, sectorul 12, Zaltol C1.

– Vineri, 13 iulie, sectorul 18 – Biromea.

Proprietarii, posesorii de terenuri din aceste amplasamente, sunt rugați să se prezinte în teren în vederea identificării amplasamentelor având asupra lor actele necesare: act de proprietate, act de stare civilă, acte de identitate și certificatul de deces.

Dacă condițiile meteo nu vor fi favorabile, măsurătorile se vor replanifica.

Au sosit revistele Lumina Creștinului și Isus Prietenul copiilor pe care le puteți găsi la biroul parohial. A apărut și numărul 23 al revistei noastre Ecoul din Vale. Feciorii de biserică le vor distribui pe sectoare.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul Costița care au ajutat la curățenie în biserică. Invităm sâmbăta viitoare voluntari de pe sectorul I Valea Dragă.