8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară;
16.00 Adorație euharistică în cadrul căreia va fi și Sfântul Rozariu;
17.00 Sfânta liturghie de seară;
Marți, 11 noiembrie, la ora 11.00 vom celebra liturghia solemnă a hramului bisericii din cimitir, dedicată sfântului Martin. După liturghie cei care vor dori vor putea pomeni pe cei răposați la mormintele lor.
Sâmbătă, 15 noiembrie, la ora 11.00 va avea loc în biserica noastră o liturghie la care vor participa mai mulți preoți si reprezentați din partea episcopiei cu prilejul întâlnirii regionale a terțiarilor.
Tot sâmbătă în cursul dimineții se va face colecta specială în produse agricole pentru susținerea seminarului. Începând cu ora 9.00 feciorii de biserică vor trece pe sectoare, iar cei care doresc pot face această ofertă pentru susținerea formării viitorilor preoți.
Duminica viitoare, 16 noiembrie, va fi turul al doilea al alegerilor pentru desemnarea noului președinte al țării noastre. Rămâne valabilă invitația episcopilor noștri de a nu neglija datoria cetățenească și creștinească de a participa la vot.
Pentru a organiza cât mai bine citirea lecturilor în Biserică, s-a propus alegerea unor lectori (de preferat tineri și adulți). Cei interesați și carer au darul de a citi sunt rugați să se anunțe la biroul parohial. (vom face și o întâlnire de pregătire a viitorilor lectori).
Se lucrează la adunarea materialelor despre ep. nostru Ioan Duma. Cei care aveți fotografii sau alte materiale despre trecutul satului nostru sunteți rugați să le aduceți la biroul parohial pentru a face o copie în vederea realizării cărții cu viața episcopului cât și pentru arhiva parohială.
A apărut revista „Lumina Creștinului” pe luna noiembrie abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!