11.00: Sfânta Liturghie solemnă a învierii;

17.30: Sf. Rozariu

Luni și marți, (a II-a și a III-a zi a Paștelui) Sfintele Liturghii vor fi la: 08.30, 11.00 și 18.00.

După Liturghia de seară va avea loc întrunirea corului mare.

Cei care au participat la proiectul „Cutia speranței” sunt rugați să aducă acele cutiuțe pentru a le putea trimite la Centrul Diecezan Misionar.

Duminica viitoare este duminica Divinei Milostiviri. La ora 11.00 va fi hramul comunității de la biserica a II-a din Valea Seacă. La ora 09.45 vom merge în pelerinaj din fața bisericii, spre Valea Seacă pentru hramul Divinei Milostiviri.

Vom continua și în zilele următoare novena specială de pregătire pentru această sărbătoare.

Săptămâna aceasta avem prima vinere din lună. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat. Dacă mai sunt persoane care doresc spovada de Paști și nu sunt la vinerea întâi, să fim anunțați până joi seara.

Duminica viitoare avem în comunitatea noastră Primonda. Sărbătoarea va avea loc după Liturghia de la ora 18.00 .

Au sosit revistele Lumina creștinului și Isus prietenul copiilor. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor sărbători binecuvântate și un timp pascal plin de bucuria Învierii Domnului!