8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară urmată de repetiția la cor.
16.30 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;

Mulțumim credincioșilor care au ajutat în aceste zile la pregătirea bisericii pentru a putea celebra Liturghia și celelalte sacramente în condiții cât mai bune.

Mulțumim și celor care au participat la colecta specială de duminica trecută pentru susținerea proiectelor Caritas diecezan. Cei 650 de lei au fost trimiși deja la Episcopie.

La cererea unor credincioși amintim că cei care vin printre primii la biserică sunt rugați să ocupe locul în bancă începând de la mijloc pentru ca cei care vin pe parcurs să aibă mai ușor accesul în bancă.

Se mai pot face abonamente la publicațiile diecezane.

La biroul parohial puteți găsi diferite modele de calendare pentru anul 2017, revistele Lumina creștinului și Mesagerul Sfântului Anton pe luna decembrie.

Vineri, 16 decembrie, începe timpul special de pregătire pentru solemnitatea Nașterii Domnului.

Luni, 19 decembrie vom merge la cei bolnavi pentru spovada și Împărtășanie cu ocazie sărbătorii Crăciunului.

Episcopii din România invită pe toți catolicii să participe la vot, pentru a ne arăta interesul nostru pentru bunul mers al țării și al comunității noastre locale.

Vă dorim tuturor un Advent plin de haruri!