08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică.

Astăzi este Ziua Mondială a Vocațiilor. Colecta este specială pentru vocații.

Luni, va fi curățenie generală în cimitir. Invităm voluntari care mai au moto-coase sau coase să ajute la curățarea aleelor. Fiecare este invitat să facă curățenie la mormintele celor dragi.

Tot luni, la sf. liturghie de seară, de la ora 18.00, întrucât este apariția Sf. Fecioare Maria la Fatima și Ziua Mondială a Bolnavului pe plan diecezan, ne vom ruga pentru bolnavii din comunitate. Vă invităm să-i aduceți la biserică pe cei care se pot deplasa sau să ne anunțați din timp, cei care trebuie transportați cu mașina.

Secretariatul Seminarului liceal și al Colegiului catolic sf. Iosif din Bacău au făcut publice condițiile și programul înscrierilor pentru noul an de învățământ. Facem un apel călduros către părinții copiilor care termină clasa a VIII a să ia în calcul înscrierea copiilor și la unitățile catolice de învățământ din dieceză, fiind recunoscută valoarea corpului didactic și rezultatele remarcabile obținute de elevi atât pe plan local cât și național.

Amintim celor care sau înscris pentru a merge la Iași, să treacă pe la parohie pentru a confirma participarea. Prețul biletului la autocar este de 50 de Ron iar Ministranții și Mesagerii vor avea reducere.

Întrucât se apropie Prima Sfântă Împărtășanie a copiilor de clasa a III-a, începând de mâine vor avea pregătire: marți, joi și vineri începând cu ora 17.00. îi invităm atât pe ei cât și pe toți copii să participe seară de seară la Sfântul Rozariu și liturghie.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Sus care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare invităm voluntari de pe Sectorul II Valea de Sus.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!