13 ianuarie

11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de întâlnirea membrilor AC

16.30 Adorație euharistică.

17.00 Sfânta liturghie de seară;

În perioada care urmează suntem invitați să ne rugăm mai mult pentru pace, fiind săptămâna păcii pe plan parohial în programul anual al Acțiunii Catolice. În fiecare zi ne vom putea ruga atât la Liturghie, cât și la adorație sau rozariu pentru pace în familii, în țară și în lumea întreagă.

Începând de vineri, 18 ianuarie până pe 25 ianuarie avem octava mondială de rugăciune pentru unitatea creștinilor. Tema rugăciunii pentru unitatea creştinilor de anul acesta este constituită dintr-un verset luat din Cartea Deuteronomului: Dreptatea, numai dreptatea să o cauţi” (Dt 16,20). Duminica viitoare, la liturghia de seară se vor ruga împreună cu noi credincioși din Faraoani.

Vă aducem la cunoștință că, Sfânta Împărtășanie în comunitatea noastră va fi duminică 9 iunie. Puteți anunța rudele din străinătate, nașii și ceilalți interesați pentru a-și procura din timp biletele.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II Valea Dragă, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă așteptăm voluntari de pe sectorul I Valea de Sus.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!