8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară.
16.30 Adorație euharistică
17.00 Sfânta liturghie de seară;
După liturghia de la ora 11.00 va fi repetiție la corul mare, urmată de un prânz împreună la oratoriu, ca recunoștință pentru implicarea lor.
Miercuri, 18 februarie, este miercurea cenușii zi de post și abstineanță cu care începem Postul Mare. În aceste 40 de zile, premergătoare sărbătorii Paștelui suntem invitați la mai multă liniște și reculegere, la participarea mai deasă la sfânta Liturghie și la sfintele sacramente. În postul Paștelui vom avea zilnic câteva gânduri pentru suflet. La liturghia de seară vom avea predici speciale despre sacramente.
Începând de miercuri vom avea și calea sfintei cruci la ora 17.00. Tot la ora 17.00 va începe calea crucii vinerea și duminică, urmată de sfânta liturghie.
De la centrul misionar diecezan am fost rugați să colaborăm la proiectul: „Cutia speranței pentru Africa”. Copiii, dar și ceilalți credincioși pot lua de la biroul parohial o cutiuță în care să pună rodul economilor și jertfelor lor din timpul Postului Mare.
Dacă mai sunt persoane care au fost angajate anul trecut la diverse firme și încă nu au direcționat 2% din impozitul pe venit, către o altă instituție pot face această direcționare către biserica din Valea Mare.
Anunțăm pe cei interesați că am primit zilele trecute radiouri care recepționează postul „Radio Maria”. Cei care nu au în casa lor un radio care să prindă această frecvență, sau doresc să facă un cadou celor care nu au posibilitatea să achiziționeze, pot trece pe la biroul parohial.
A sosit revista Mesagerul sfântului Anton. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și
un post mare plin de haruri!