8.30 liturghia copiilor;

17.00 Sfântul Rozariu;

17.30 adorație euharistică;

18.00 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor;

Astăzi avem în comunitate Ziua Recoltei și a Recunoștinței. După liturghia de la ora 11:00, suntem invitați la Oratoriu pentru a lua prânzul împreună, bucurându-ne și de prezența Ansamblului Ecoului din Vale care ne vor încânta cu muzica și dansurile lor.

După Sfânta Liturghie din această seară, invităm toți tinerii din comunitate să participe la momentul lor catehetic ce se va desfășura în biserică.

Continuăm luna octombrie, închinată sfintei fecioare Maria Regina Rozariului. În fiecare seară avem sfântul rozariu în biserică cu litania în cinstea Maicii Domnului. Invităm întreaga comunitate la această devoțiune închinată Maicii Domnului.

Duminica viitoare este Ziua Mondială a Misiunilor când ne vom ruga în mod deosebit pentru misionarii noștri iar colecta va fi specială pentru susținerea operelor misionare.

Tot duminica viitoare va fi și hramul comunității din Somușca.

Se apropie comemorarea credincioșilor răposați când vom celebra și Sfânta Liturghie în cimitir. Rugăm toți credincioșii ca în această perioadă să viziteze mormintele rudelor răposate pentru a face curățenie. În ultimele zile vom transporta cele adunate și vom finaliza curățenia.

Din partea Primăriei, vă informăm că familiile care au un venit maxim de 615 lei de persoană, pot beneficia de ajutorul de încălzire dacă se prezintă la primărie, până pe data de 10 noiembrie, cu documentele necesare ca și în anii trecuți.

Continuăm la Oratoriu programul „After School”, la ora 1500 în colaborare cu tineri voluntari din comunitate. Dacă mai sunt tineri dornici să ajute pe cei mici la teme, să anunțe la biroul parohial.

Abonații care nu au luat noul număr al publicației Mesagerul sfântului Anton, Lumina creștinului și Isus Prietenul copiilor, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial. Au sosit de asemenea și revistele De la Răsărit la Apus pentru ultimele două luni ale anului. Abonații pot trece pe la biroul parohial.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul II Valea Dragă, care au ajutat la curățenia din biserică sâmbăta trecută și invităm pe credincioșii de pe sectorul I Valea de Sus să se organizeze pentru curățenia de sâmbăta viitoare.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!