11.00: Sfânta Liturghie solemnă a învierii;

17.30: Adorație euharistică

Colecta este pentru susținerea seminariilor diecezane

Luni și marți, (a II-a și a III-a zi a Paștelui) Sfintele Liturghii vor fi la: 10.00 și 18.00. Marți la ora 12.00 va fi o înmormântare la capela cimitirului.

Duminica viitoare este duminica Divinei Milostiviri. La ora 11.00 va fi hramul comunității de la biserica a II-a din Valea Seacă. La ora 09.45 vom merge în pelerinaj din fața bisericii, spre Valea Seacă pentru hramul Divinei Milostiviri.

Vom continua și în zilele următoare novena specială de pregătire pentru această sărbătoare.

Tot duminica viitoare avem în comunitatea noastră Primonda. Sărbătoarea va avea loc după liturghia de la ora 18.00 .

Au sosit revistele Lumina creștinului De la Răsărit până la Apus și Almanahul Presa Bună. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor un Paște fericit și un timp pascal plin de bucuria Învierii Domnului!