8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară

16.30 Adorație euharistică.

17.00 Sfânta liturghie de seară.

Liturghia de seară va fi celebrată de pr. Alexandru Percu, responsabilul Oficiului Diecezan pentru Vocații.

În săptămâna următoare, fiind octava de rugăciune pentru unitatea creștinilor, suntem invitați să ne rugăm, atât la Rozariu, cât și la Liturghie, pentru unitatea creștinilor din lumea întreagă.

Duminică, 25 ianuarie, la recomandarea papei Francisc, va fi „Duminica Bibliei”.

Ca și în anii trecuți, cei care sunt angajați pot direcționa 3,5% din impozitul pe venit, către parohia noastră. Începând de astăzi puteți găsi la biroul parohial și formularul necesar. La birou puteți găsi diverse modele de calendare, cărți și alte obiecte religioase.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Jos, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă invităm voluntari de pe sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!