8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară.
16.30 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;

În perioada care urmează suntem invitați să ne rugăm mai mult pentru unitatea creștinilor, fiind săptămâna rugăciunii pentru unitatea creștinilor. În fiecare zi ne vom putea ruga atât la Liturghie, cât și la adorație sau rozariu pentru unitatea în credință a tuturor creștinilor.

Marți după liturghia de seară Acțiunea catolică și alte persoane cu inițiativă din comunitate, invită pe cei interesați la Oratoriu pentru a ne aminti de frumoasele șezători de pe timpuri. Vor fi prezentate și câteva modele de cusături realizate în ultima perioadă de persoane din comunitatea noastră.

Miercuri vom fi în comuniune cu un grup de credincioși din parohia Faraoani care ne vor vizita și împreună ne vom ruga la rozariu și sfânta Liturghie pentru unitatea în credință a tuturor creștinilor.

Joi un grup din parohia noastră va participa la un moment de rugăciune pentru unitatea creștinilor în parohia din Faraoani. Cei interesați să participe la acest moment de rugăciune comună sunt așteptați în fața bisericii noastre la ora 16.00.

Pentru anul 2016 ne-am propus să organizăm și un grup:„Mass-media”, alcătuit din tineri și adulți, care să colaboreze la realizarea viitoarelor numere ale revistei noastre locale „Ecouri din Vale”.

Așteptam înscrieri și pentru completarea listei cu lectori pentru timpul săptămânii și pentru duminici.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!