Duminică, 17 iunie

08.30: Liturghia copiilor.

17.30: Adorație euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor.

Felicităm copii premianți pentru rezultatele obținute la învățătura în acest an școlar care s-a încheiat. Chiar dacă este vacanță, cunoaștem foarte bine faptul că sufletul nu are vacanță. Invităm copii, adolescenții, tinerii la liturghia lor specifică dar și la repetiția săptămânală la cor. Cu excepția claselor V-VIII care continuă pregătirea pentru sf. Mir, celelalte clase sunt așteptate la liturghie.

Duminica viitoare, 24 iunie, în a XII a duminică de peste an, celebrăm Solemnitatea NAŞTEREA SFÂNTULUI IOAN BOTEZĂTORUL. Este și ziua în care vor fi sfințiri de preoți în Catedrala din Iași. Vă invit să ne rugăm pentru părinții diaconi care vor face în aceste zile exerciții spirituale, înainte de sfințiri, ca să devină preoți buni și sfinți.

Duminica viitoare după liturghia de seară, Mesagerii Bucuriei și alți invitați vor prezenta la Valea Mare un concert caritabil pentru susținerea bătrânilor și bolnavilor din comunitate prin Centrul de Îngrijire la Domiciliu.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2018, sunt așteptați la birou cât mai curând, pentru a putea comanda materialele necesare acestei activități cu cei mici care va avea loc în perioada 16-22 iulie.

Duminica viitoare la ora 11.00, va fi în parohia Gioseni, hramul „Nașterea sfântului Ioan Botezătorul”.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe sectorul II Valea de Jos.