8.30 Liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de cateheza familiilor

17.00 Calea Crucii

17.30 Sfânta liturghie de seară;

Luni, 19 februarie, este reculegerea terțiarilor din comunitatea noastră. Programul va începe la ora 10 iar la ora 12 va fi sf. Liturghie pentru toți cei interesați.

Tot luni începând cu ora 8 deținătorii de cai din comuna Faraoani sunt obligați să se prezinte cu cabalinele în vârstă de peste două luni pentru efectuarea acțiunilor medicale, veterinare obligatorii-campania de primăvară la Stănoaga Cojana.

În zilele de miercuri, vineri și duminică, avem calea sfintei cruci la ora 17.00, urmată de sfânta liturghie. În timpul postului mare sfântul sacrament va fi expus pentru adorație întreaga zi de joi, iar adorația comunitară va fi la 17.00.

Astăzi, întrucât este prima duminică din Postul Mare, vom începe pregătirea logodnicilor în vederea căsătoriei. Tinerii care doresc să se căsătorească anul acesta sunt așteptați la ora 14 la biroul parohial pentru începerea catehezelor.

Sâmbătă va avea loc la parohia Fericitul Ieremia Bacău, ziua de reculegere pentru Acțiunea Catolică a adulților din zona Bacău.

De la centrul misionar diecezan am fost rugați să colaborăm la proiectul: „Cutia speranței pentru Africa”. Copiii, dar și ceilalți credincioși pot lua de la biroul parohial o cutiuță în care să pună rodul economilor și jertfelor lor din timpul Postului Mare pentru ajutorarea copiilor săraci din Africa

Sâmbătă, 24 februarie, va avea loc în comunitatea noastră ștafeta rugăciunii la care sunt invitați membrii Acțiunii Catolice precum și cei care mai doresc.

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile la parohie până la jumătatea lunii martie.

Mulțumim celor din sectorul II Valea de Sus care au ajutat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați să dea o mână de ajutor cei din sectorul I Valea de Jos.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!