8.30 Liturghia copiilor urmată de întâlnirea ministranților

11.00 Sfânta Liturghie comunitară și repetiție la corul mare

17.00 Calea sfintei cruci.

17.30 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor.

Luni, 19 martie avem sărbătoarea sfântului Iosif. Programul liturghiilor este următorul: dimineața la ora 8.30 și 11.00 iar seara la ora 17.00 sfântul Rozariu urmat de sfânta Liturghie 17.30.

Sâmbăta viitoare în ajunul Floriilor, asociația Kolping Moldova în colaborare cu Caritas Iași, organizează o cale a Crucii spre Ciciola. Cei interesați sunt invitați să fie în fața bisericii la ora 11.00. În caz de vreme nefavorabilă, programul se va face în biserică.

Fiind aproape sfintele sărbători, invităm pe toți cetățenii comunei să facă curățenie în fața casei, să îngrijească șanțurile, gardurile, copacii și să facă o vizită la mormintele celor dragi din cimitir pentru curățenie.

Duminica viitoare, fiind sărbătoarea Floriilor, la fiecare liturghie vom binecuvânta ramurile în amintirea intrării solemne a lui Isus în Ierusalim. Fiind și Ziua Mondială a Tineretului, la liturghia de seară și la Calea Crucii, invităm toți tinerii din comunitate pentru a primi binecuvântarea lui Dumnezeu în această zi dedicată lor.

Mulțumim celor de pe Costița care în această săptămână au ajutat curățenia din Biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați credincioșii de pe sectorul I Valea Dragă să se mobilizeze pentru curățenia săptămânală. Întrucât, se apropie sărbătoarea Paștelui, vom face curățenie generală, la care pot participa toți cei care doresc să avem biserica frumoasă de sărbători.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri