8.30 liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 adorație euharistică pentru misiuni;
18.00 Sfânta liturghie de seară;
La biroul parohial au fost aduse câteva cărți religioase noi, precum și alte obiecte religioase.
Sâmbătă, 24 octombrie, se deschide noul an asociativ al Acțiunii catolice. Această ceremonie, pentru membrii din zona Bacăului, va avea loc în biserica noastră, începând cu ora 9.30.
Duminica viitoare fiind ultima din lună colecta va fi pentru achitarea datoriilor pentru ultimele lucrări de renovare a bisericii.
De asemenea tot duminica viitoare se schimbă ora, vom da ceasurile cu o oră înapoi.
Se apropie comemorarea credincioșilor răposați când vom celebra și Sfânta Liturghie în cimitir. Rugăm toți credincioșii ca în această săptămână să viziteze mormintele rudelor răposate pentru a face curățenie. În ultimele zile vom transporta cele adunate și vom finaliza curățenia.
Mulțumim familiei Coșa Ioan și celor care l-au mai ajutat la înlocuirea acoperișului turnului bisericii din cimitir. Dacă mai sunt persoane care au posibilitatea și doresc să ajute la continuarea lucrărilor de renovare a turnului sunt rugate să anunțe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!