8:30 Liturghia copiilor

16.30 Adorație euharistică și novena

17.00 Sfânta Liturghie de seară urmată de repetiția la corul tinerilor

Program de spovezi:

Astăzi și mâine, în timpul sfintelor liturghii va fi ocazie de spovezi.

Luni la ora 9.00, va avea loc la capela cimitirului, liturghia de înmormântare a răposatului Antal Furtună Ciprian. Priveghiul va fi astăzi la ora 15.00.

Marți de la ora 9:00 până la ora 12:00 vom avea ocazie de spovezi, cu preot oaspete, pentru toți cei care nu au reușit să se spovedească pentru sărbătoarea Crăciunului.

Marți seara, la ora 22:00 vom avea liturghia din ajunul Crăciunului. Colecta din noaptea și ziua de Crăciun este pentru susținerea Seminarului diecezan.

Miercuri, 25 decembrie, Naşterea Domnului nostru Isus Cristos

11.00: Sfânta Liturghie solemnă de Crăciun

17.00: Sfânta Liturghie de seară, urmată de concertul de Crăciun. Și-a anunțat prezența și Moș Crăciun…

Joi, 26 decembrie, sfântul Ştefan

09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă. După Sfânta Liturghie, copii și tinerii vor merge prin sat, pentru Colindul special, pentru Africa.

17.30: Sfânta Liturghie de seară

Vineri, 27 decembrie, sfântul apostol Ioan

09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă

17.30: Sfânta Liturghie de seară

În ziua de duminică, 29 decembrie, sărbătorim Sfânta familie de la Nazaret. Întrucât dorim să celebrăm o liturghie specială pentru familiile jubiliare, rugăm pe cei care aniversează 50, 25, sau cel puțin 10 ani de căsătorie să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a ne organiza cât mai bine și pentru pregătirea amintirilor.

Din partea Companiei Regionale de Apă Bacău, am fost rugați să anunțăm că luni, 23 decembrie, se va întrerupe furnizarea apei în comuna Faraoani, pentru lucrările de spălare și igienizare a rezervorului de apă.

Mulțumim, consilierilor, copiilor, tinerilor și tuturor adulților care au ajutat în aceste zile la curățenia și pregătirea bisericii pentru sărbătoarea Nașterii Domnului. Sâmbătă, 28 decembrie, invităm voluntari de pe sectorul Valea de Jos I pentru a pregăti biserica de sărbătoarea Sfintei Familii.

Vă reamintim că, se pot face programări la sfintele liturghii cu prohod pentru anul 2020. Conform noilor dispoziții ale episcopului, oferta pentru liturghiile cu prohod este de 40 de ron. La afișierul de la intrare, puteți găsi alte informații legate de ofertele pentru noul an.

Ca și în anii trecuți, tinerii au pregătit special de colinde. Cei care doriți să primiți colinda lor, în casa dumneavoastră, vă rugăm să anunțați fie la parohie, fie tinerii.

Vă dorim tuturor un Crăciun fericit cu pace și bucurie în familie!