Pages Menu

Postat de in data de sept. 21, 2019 in Diverse | 0 comentarii

Anunțuri, 22 septembrie 2019

8.30 Liturghia copiilor

11.00 Liturghia comunitară urmată de repetiția la corul mare

17.30 Adorația euharistică

18.00 Sfânta liturghie de seară urmată de întâlnirea comitetului bisericesc și AC.

Cei care doriți să sprijiniți Centrul de Îngrijire la Domiciliu, puteți achiziționa diverse produse vestimentare pentru toamnă-iarnă. Coordonatorii CID, au pregătit în sala mare a Oratoriului, standuri de la care puteți achiziționa ceea ce vă interesează la prețuri convenabile.

De joi până sâmbătă, vom avea și ocazii de spovezi începând cu ora 17.00 pentru a putea beneficia cu toții de indulgența plenară a hramului. Duminica viitoare vom celebra prima liturghie la 8.30 la care sunt invitați toți copii și cei care nu au posibilitatea să vină la altă sfântă liturghie. La ora 11.00 va fi liturghia solemnă. Seara va mai fi o sfântă liturghie la ora 18.00

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul II Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică.

Joi, 26 septembrie, începând cu ora 9.00 invităm voluntari care să ajute la pregătirea bisericii pentru sărbătoarea hramului. În mod deosebit invităm pe cei de pe sectorul III Valea de Jos și sectorul Costița. Tinerii sunt invitați sâmbătă dimineață la ora 9.00 pentru detaliile finale și împodobirea bisericii.

Vă dorim o săptămână binecuvântată!

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.