8.30: liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică în cinstea lui Isus îndurătorul.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de ceremonia Primondei.

La ora 11.00 va fi hramul la biserica a II-a din Valea Seacă („Divina Îndurare”) și la biserica a doua din Cleja, (Sf. Marcu).

După cum este tradiția, ca în prima duminică după Paști să aibă loc Primonda, anul acesta ceremonia va avea loc după liturghia de la ora 18.00. Vă invităm și vă așteptăm cu drag la spectacolul pregătit special pentru acest eveniment. (Va participa și ansamblul „Ecoul din Vale”) Va fi prezent la sărbătoare și părintele Florin Sescu, aducând mulțumire celor care au participat la proiectul Cutia speranței.

Luni dimineața la ora 9.00 vom avea înmormântare. Nu se va celebra liturghia de la 6.30.

Amintim celor interesați că în Vinerea sfântă s-au strâns 850 ron la colecta specială pentru Țara Sfântă iar în noaptea și ziua de Paști colecta specială pentru seminar a fost de 2400 ron. Mulțumim tuturor pentru contribuție.

Amintim celor care fac curățenie la mormintele celor dragi din cimitir să nu mai lase resturi vegetale sau alte gunoaie în jurul mormintelor. Toate acestea se duc la locul special amenajat în spatele cimitirului.

Sâmbăta viitoare sunt invitați la curățenia în biserică cei din sectorul I Valea de sus. S-a propus ca voluntarii să înceapă curățenia la ora 9.

Pentru duminica viitoare s-a anunțat hramul sfântul Iosif Muncitorul în comunitatea catolică Galbeni.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!