8:30 Liturghia copiilor
16.30 Adorație euharistică și novena
17.00 Sfânta Liturghie de seară urmată de repetiția la cor

Program de spovezi:
Astăzi în timpul sfintelor liturghii va fi ocazie de spovezi cu un preot oaspete. (Seara de la ora16:30 va fi preot oaspete).
Luni de la ora 9:00 până la ora 12:00 vom avea ocazie de spovezi, cu preot oaspete, pentru toți cei care nu au reușit să se spovedească pentru sărbătoarea Crăciunului.
Luni seara, la ora 22:00 vom avea liturghia din ajunul Crăciunului. Colecta din noaptea și ziua de Crăciun este pentru susținerea Seminarului diecezan.

Marți, 25 decembrie, Naşterea Domnului nostru Isus Cristos
11.00: Sfânta Liturghie solemnă de Crăciun
16.30 Adorație și binecuvântare euharistică
17.00: Sfânta Liturghie de seară, urmată de spectacolul copiilor. Și-a anunțat prezența și Moș Crăciun…

Miercuri, 26 decembrie, sfântul Ştefan
09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă. După Sfânta Liturghie, copii și tinerii vor merge prin sat, pentru Colindul special, pentru Africa.
17.30: Sfânta Liturghie de seară

Joi, 27 decembrie, sfântul apostol Ioan
09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă
17.30: Sfânta Liturghie de seară

În ziua de duminică, 30 decembrie, sărbătorim Sfânta familie de la Nazaret. Întrucât dorim să celebrăm o liturghie specială pentru familiile jubiliare, rugăm pe cei care aniversează 50, 25, sau cel puțin 10 ani de căsătorie să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a ne organiza cât mai bine și pentru pregătirea amintirilor.

Mulțumim, consilierilor, copiilor, tinerilor și tuturor adulților care au ajutat în aceste zile la curățenia și pregătirea bisericii pentru sărbătoarea Nașterii Domnului. Sâmbătă, 29 decembrie, invităm voluntari de pe sectorul Costița pentru a pregăti biserica de sărbătoarea Sfintei Familii.

Ca și în anii trecuți, tinerii au pregătit un program special de colinde. Cei care doriți să primiți colinda lor, în casa dumneavoastră, vă rugăm să anunțați fie la parohie, fie tinerii.

Vă dorim tuturor un Crăciun fericit cu pace și bucurie în familie!