8.30 Liturghia copiilor;
11.00 Liturghia solemnă a hramului
17.30 Adorația euharistică;
18.00 Sfânta liturghie de seară;
Mulțumim persoanelor care au ajutat în această săptămână la curățenia generală a bisericii și la pregătirile pentru hram.
Marți, 27 septembrie, între orele 8 – 12 va avea loc la Stănoaga campania de vaccinare de toamnă la bovine. Acțiunea este obligatorie pentru toți posesorii de bovine din localitate.
Joi, 29 septembrie, se păstrează programul normal dar seara la ora 18.00 va mai fi o sfântă liturghie cu predică în cinstea patronului comunității noastre.
Sâmbătă începe luna octombrie, închinată Maicii Domnului, regina sfântului Rozariu și totodată luna misiunilor. Suntem invitați în acest timp să ne rugăm împreună sfântul Rozariu în biserică sau în familie, pentru intențiile personale și pentru misiuni.
Duminica viitoare va fi hramul, sfântul Francisc de Assisi în biserica din Izvoare.
A sosit noul număr al publicației Isus prietenul copiilor și revista locală „Ecouri din Vale”. Dacă cineva nu a primit numărul de hram al revistei locale „Ecouri din Vale” îl poate găsi la biroul parohial unde pot fi găsite și alte cărți și obiecte religioase.

Vă dorim tuturor o sărbătoare binecuvântată cu multe haruri, prin mijlocirea sfântului Arhanghel Mihail!