8.30 liturghia copiilor;
11.00 liturghia comunitară
17.30 adorația euharistică;
18.00 sfânta liturghie de seară;
După liturghia de la 1100 va avea loc, pe platforma din fața bisericii, un program artistic prezentat de orchestra din localitate și ansamblul „Ecoul din Vale”.
Mulțumim tuturor celor care au ajutat în această săptămână la lucrările de la biserică precum și la pregătirile pentru hram.
Luni, 29 septembrie, liturghia de dimineață va fi la ora 09.00,(cu predică în cinstea Sf. Mihail), iar liturghia de seară va fi la ora 18.00
Marți după Liturghia de seară va avea loc adunarea generală a membrilor și simpatizanților Acțiunii catolice pentru alegerea responsabililor parohiali în noul an asociativ.
Miercuri începe luna octombrie, închinată Maicii Domnului, regina sfântului Rozariu și totodată luna misiunilor. Suntem invitați în acest timp să ne rugăm împreună sfântul Rozariu în biserică sau în familie, pentru intențiile personale și pentru misiuni.
Săptămâna aceasta vom avea prima vinere din luna octombrie, când vom vizita și bolnavii din comunitate.
Duminica viitoare va fi hramul, sfântul Francisc de Assisi în biserica din Cleja.
A sosit noul număr al publicației Mesagerul sfântului Anton, cei abonați sunt rugați să trecă pe la biroul parohial.
Dacă cineva nu a primit numărul de hram al revistei locale „Ecori din Vale” îl poate găsi la biroul parohial unde pot fi găsite și alte cărți și obiecte religioase.

Vă dorim tuturor o sărbătoare binecuvântată cu multe haruri, prin mijlocirea sfântului Arhanghel Mihail!