08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.00: Adorație euharistică cu rozariu.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor.

După această liturghie începem înscrierea copiilor pentru vara împreună care va avea loc în perioada (16-22 iulie).

Copii care au făcut prima sfântă Împărtășanie sunt așteptați la biroul parohial pentru a lua DVD-urile cu sărbătoarea lor.

Întrucât suntem în luna iunie, când pregătim un nou număr al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la mijlocul lunii iunie. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!

Vineri, avem sărbătoarea Preasfintei Inimi a lui Isus și Ziua Mondială de rugăciune pentru sfințirea Preoților.

Sâmbătă, 9 iunie, va fi hramul comunității din Șerbănești-Bacău iar duminica viitoare va fi hramul „Preasfintei Inimi a lui Isus” din Nicolae Bălcescu.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Sus care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe Valea de Sus, sectorul II.