30 decembrie 2018

11:00 – Liturghia Solemnă a Familiilor Jubiliare

16:30 – Adorație

17:00 – Liturghia de seară

Luni, 31 decembrie, la ora 10.00 va fi ultima sf. Liturghie din an și bilanțul cu Te Deum de mulțumire.

La 23:30 se va deschide biserica, iar la 23.45 și se vor face rugăciuni urmând apoi a primi binecuvântarea la cumpăna dintre ani.

Marți, 1 ianuarie 2019, Anul Nou

11.00: Sfânta Liturghie solemnă de început de an

16.30 Adorație euharistică

17.00: Sfânta Liturghie de seară

Mulțumim copiilor și tinerilor care au vizitat familiile din sat cântând colinde pentru copii din Africa. Mulțumim familiilor care i-au primit și vă anunțăm că s-au strâns deja 4900 lei. Mulțumim și credincioșilor care au dat o ofertă pentru susținerea seminarului diecezan. În noaptea și ziua de Crăciun s-au strâns 2.250 lei.

Programul sfințirii caselor și binecuvântarea familiilor

Binecuvântarea caselor va începe la data de 2 ianuarie.

Miercuri, 2 ianuarie: Valea Dragă

Joi, 3 ianuarie: Valea de Sus

Vineri, 4 ianuarie: Valea de Jos (de la Bărbuț Magda până la Friciu Magda și de la Coșa Anton până la Roca Bernardin)

Sâmbătă, 5 ianuarie: Valea de Jos (de la Moraru Elisabeta până la Duma Francisc) și Costița.

Ofertele rămân ca în anul 2018: simbria la 150 de Ron pentru o familie întreagă și 75 pentru jumătate. Programul binecuvântării familiilor va începe la ora 9.00.

Duminică, 6 ianuarie fiind sărbătoarea Epifaniei Domnului, liturghiile vor fi la orele (8.30; 11.00 și 17.00). După liturghia de la ora 11.00, vom avea binecuvântarea apei pe care o veți putea duce acasă.

A sosit publicația Lumina Creștinului pe luna Ianuarie și De la Răsărit la Apus pentru ianuarie-februarie 2019. La birou găsiți și diferite modele de calendare pentru anul 2019.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul Costița, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă, așteptăm voluntari de pe sectorul I Valea Dragă.

Vă dorim un an Nou binecuvântat cu har, pace, sănătate și binecuvântare de la Domnul!