8.30 Liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 Adorație euharistică;
18.00 Sfânta Liturghie a tinerilor;

Mulțumim credincioșilor care s-au implicat în pregătirea Zilei Recoltei și a Recunoștinței. La ora 11.00 vom avea o liturghie de mulțumire pentru roadele câmpului urmată de o agapă frățească cu muzică și voie bună.
Mulțumim și celor care duminica trecută au contribuit la colecta specială pentru susținerea misiunilor. Cei 850 de lei care s-au colectat au fost deja trimiși către Episcopie.
Întrucât am trecut la ora de iarnă începând de luni, liturghia de seară va fi la ora 17.00, exceptând zilele de sărbătoare din timpul săptămânii când vom celebra seara la ora 18.00, pentru a ajunge și cei care lucrează în oraș.
Marți 01 noiembrie avem solemnitatea Tuturor Sfinților iar programul sfintelor liturghii este ca Duminica (8.30, 11.00, 18.00)
De asemenea, în intervalul 1-9 noiembrie dacă îndepliniți cerințele necesare puteți obține indulgență plenară pentru cei răposați (spovadă, împărtășanie, vizitarea cimitirului și rugăciunea după intenția Sfântului Părinte).
Miercuri, 02 noiembrie, în biserica noastră se vor celebra două sfinte liturghii prima la ora 8.30 dimineața iar a doua la ora 18.00, pentru a ajunge și cei care au serviciul în oraș. La ora 11.00 se va celebra Liturghia în cimitir pentru toți răposații comunității. După liturghie se va face un prohod pentru răposații care odihnesc în cimitir, după care preoții vor trece pe la fiecare mormânt pentru a-i pomeni și a se ruga pentru cei răposați.
Bolnavii din comunitate care doresc să primească sfintele sacramente și în luna noiembrie să fie anunțați la biroul parohial pentru a-i vizita cu ocazia vinerii I.
Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!