Postat de in data de dec. 30, 2017 in Diverse | 0 comentarii

Anunțuri 31 decembrie 2017

Sfânta Familie

11:00 – Liturghia Solemnă a Familiilor Jubiliare și bilanțul la sfârșit de an cu Te Deum de mulțumire.

La 23:30 se va deschide biserica iar la 23.45 și se vor face rugăciuni urmând apoi a primi binecuvântarea la cumpăna dintre ani.

Luni, 1 ianuarie 2018, Anul Nou

11.00: Sfânta Liturghie solemnă de început de an

16.30 Adorație euharistică

17.00: Sfânta Liturghie de seară celebrată de Pr. Florin Sescu.

Mulțumim copiilor și tinerilor care au vizitat familiile din sat cântând colinde pentru copii din Africa. Mulțumim familiilor care i-au primit și vă anunțăm că s-au strâns deja 5300 lei. Mulțumim și credincioșilor care au dat o ofertă pentru susținerea seminarului diecezan. În noaptea și ziua de Crăciun s-au strâns 2.300 lei.

Programul sfințirii caselor și binecuvântarea familiilor

Binecuvântarea caselor va începe la data de 2 ianuarie.

Marți, 2 ianuarie: Valea Dragă

Miercuri, 3 ianuarie: Valea de Sus

Joi, 4 ianuarie: Valea de Jos (de la Bărbuț Magda până la Friciu Magda și de la Coșa Anton până la Roca Bernardin)

Vineri, 5 ianuarie: Valea de Jos (de la Moraru Elisabeta până la Duma Francisc) și Costița.

Sâmbătă, 6 ianuarie: reprogramări.

Ofertele rămân ca în anul 2017, doar simbria s-a modificat pentru dieceza noastră de Iași, la 150 de Ron pentru o familie întreagă. Programul binecuvântării familiilor va începe la ora 9.00

Sâmbătă, 6 ianuarie fiind sărbătoarea Epifaniei Domnului, vom avea program de duminică (8.30; 11.00 și 17.00). După liturghia de la ora 11.00, vom avea binecuvântarea apei pe care o veți putea duce acasă.

A sosit publicația Lumina Creștinului pe luna Ianuarie și De la Răsărit la Apus pentru ianuarie-februarie 2018. La birou găsiți și diferite modele de calendare pentru anul 2018.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Jos, care au ajutat la curățenia în biserică. Vineri, 5 ianuarie, așteptăm voluntari de pe sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim un an Nou binecuvântat cu har, pace, sănătate și binecuvântare de la Domnul!