08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară urmată de coronița franciscană

17.30: Adorație euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de întâlnirea comitetului bisericesc.

Mulțumim credincioșilor care au participat la colecta de la Presa Bună. S-au adunat 700 Ron care au fost trimiși deja la episcopie.

Luni, 1 iunie, a doua zi de Rusalii, prima liturghie va fi la ora 8.00 iar seara rămâne la ora 19.00. Preasfințitul episcop Iosif, ne invită să aducem împreună mulțumire pentru vizita Papei Francisc de anul trecut.

Întrucât se apropie luna iunie când va apărea un nou nr. al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la finalul acestei săptămâni. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna Inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din lună. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II Valea de Sus care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare, invităm voluntari de pe sectorul I Valea de Jos.