8.30 Liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de repetiția la corul mare

17.30 Calea sfintei cruci.

18.00 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor

Astăzi, celebrăm cu întreaga dieceză, Duminica Bibliei. Este o inițiativă a Oficiului pentru Pastoraţia Biblică născută cu scopul de a ajuta fiecare comunitate de credinţă din dieceză să se apropie de Biblie, să o iubească, să o citească, să o mediteze şi să încerce să o trăiască în viaţa de fiecare zi.

Odată cu schimbarea orei, liturghia de dimineață va fi la 6.30 iar cea de seară va fi la ora 18.00. Calea sfintei Cruci (miercuri, vineri și duminică) și adorația joi la 17.30

Săptămâna aceasta avem prima vineri din luna aprilie când vom merge să vizităm bătrânii și bolnavii din sat.

Din partea Poliției locale anunțăm pe cei interesați că în ziua de, marți, 2 aprilie 2019 se va organiza la sediul Primăriei Faraoani o acțiune pe linia punerii în legalitate a persoanelor cărora le expiră sau le-a expirat actul de identitate. De asemenea se vor face acte de identitate persoanelor care împlinesc 14 ani până la data de 2 iulie 2019. Cei interesați sunt invitați, până luni să contacteze lucrătorii Postului de Poliție Faraoani în vederea completării dosarelor.

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile până marți seara.

Continuăm înscrierile pentru vizita Papei la Iași. Dacă sunt bolnavi care vor să participe la întâlnirea cu papa să se anunțe la biroul parohial. Știm foarte bine că papa iubește bătrânii, bolnavii și pe cei defavorizați, fapt pentru care, Sf. Părinte dorește să-i întâlnească personal în catedrala episcopală.

Mulțumim voluntarilor care au ajutat în această săptămână la prășitul viei de pe Gârga. Mulțumim și celor de sectorul I Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare invităm voluntari de pe sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!