08.30: liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.00: adorație euharistică cu rozariu inclus.

Imediat după liturghia de dimineață, părinții copiilor de la Prima Împărtășanie sunt rugați să rămână în biserică.

Astăzi, la ora 11.00, va fi hramul Fericitului Ieremia în parohiile din Bacău Nord și Valea Mică.

După liturghia de seară, surorile Pauline de la București, invită tinerii din comunitate la o cateheză  specială despre mass-media în zilele noastre ca o pregătire pentru Ziua Mondială a Comunicațiilor Sociale, care va fi duminica viitoare.

Joi, 10 mai, avem sărbătoarea Înălțării Domnului. Amintim celor care încă nu au fost pe la cimitir că sunt invitați la curățenia mormintelor celor dragi până marți seara. Sunteți rugați să depozitați toate buruienile și resturile de la morminte, în locul special amenajat din spatele cimitirului.

Programul liturgic este ca în zi de sărbătoare: 8:30; 11:00 în cimitir și seara la ora 18:00. Liturghia din cimitir va fi în primul rând pentru eroii care au murit în urmă cu 100 de ani în primul război mondial dar și pentru cei, pe care, îi vom pomeni la morminte.

Sâmbătă, 12 mai, fiind Ziua Bolnavului pe plan diecezan, vom merge în pelerinaj la Cacica. Dacă mai sunt bolnavi care doresc să meargă la această sărbătoare dedicată lor, au prioritate, dar vom completa autocarul cu alți pelerini care doresc să participe la pelerinaj.

Duminică, 13 mai, vom avea o liturghie specială la ora 18.00 pentru bătrânii și bolnavii comunității noastre. Vă invităm să-i aduceți pe cei bolnavi la această sărbătoare a lor, iar dacă nu aveți posibilitatea să-i transportați puteți anunța la parohie sau la membrii Acțiunii Catolice pentru a ajuta la deplasarea lor.

Mulțumim credincioșilor care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare invităm voluntari de pe Sectorul Costița.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!