Continuăm pregătirea logodnicilor în vederea căsătoriei. Tinerii care doresc să se căsătorească anul acesta, sunt invitați în fiecare duminică, la ora 14.00, la biroul parohial.

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile până la sfârșitul lunii martie.

Marți, vom începe novena de pregătire pentru sărbătoarea sfântului Iosif care se va ține la data de 19 Martie.

În timpul Postului Mare, în fiecare zi de joi, va fi adorație euharistică perpetuă (8.00-17.00) urmată de adorația comunitară. Reamintim: miercuri, vineri și duminică, Calea Crucii va fi la ora 17.00, urmată de Sfânta Liturghie.

Duminica viitoare, după Liturghia copiilor, dorim să ne întâlnim cu părinții copiilor de la clasa a III-a pentru a stabili anumite detalii legate de Prima Sf. Împărtășanie.

A sosit revista Lumina Creștinului pe luna martie. Abonații pot procura revista de la biroul parohial.

Mulțumim celor de pe sectorul III Valea de Jos care au ajutat sâmbătă la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați cei din sectorul Costița.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri!