8.30 Liturghia copiilor;
16.00 Sfântul Rozariu;
16.30 Adorație euharistică;
17.00 Sfânta Liturghie a tinerilor;

Luni, 02 noiembrie, în biserica noastră se vor celebra două sfinte liturghii prima la ora 8.00 dimineața iar a doua la ora 18.00, pentru a ajunge și cei care au serviciul în oraș. La ora 11.00 se va celebra Liturghia în cimitir pentru toți răposații comunității. După liturghie se va face un prohod pentru răposații care odihnesc în cimitir, după care preoții vor trece pe la fiecare mormânt pentru a-i pomeni și a se ruga pentru cei răposați.
În perioada 2-8 noiembrie veți putea obţine indulgenţă plenară pentru cei răposaţi, fiind spovediţi, împărtăşindu-vă şi vizitând cimitirul cu devoţiune, spunând Tatăl nostru, Crezul şi rugându-vă după intenţia Sfântului Părinte.
Cei care nu au luat încă revista de la Răsărit până la Apus și Lumina creștinului, pot găsi aceste publicații și alte obiecte religioase la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!