08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.00: Adorația euharistică.

După liturghia de la ora 18.00 va fi repetiție la corul mare.

Joi, 8 septembrie, avem sărbătoarea Nașterii sfintei fecioare Maria. Chiar dacă nu este sărbătoare de poruncă suntem invitați să participăm fie la liturghia de dimineață (ora 6.30), fie la liturghia de seară (ora 19.00).

Vineri, 9 septembrie va avea loc la Oratoriul Don Bosco din Bacău „Ziua verilor împreună”, la care sunt invitați copii din mai multe parohii. Copii din comunitate care doresc să participe la acest eveniment să se anunțe la biroul parohial până miercuri seara.

Duminica viitoare va fi hramul comunității din Luizi Călugăra. Liturghia va fi celebrată la ora 11.00. Hramul la biserica Înălțarea sfintei Cruci va fi la data de 18 septembrie.

Duminica viitoare, 11 septembrie, vom celebra liturghia de dimineață pentru toți copii și adolescenții care vor începe noul an școlar. Recomandăm tuturor copiilor o spovadă bună la încheierea vacanței pentru ca Isus să ne însoțească și să ne ocrotească și în acest an. Recomandăm tuturor părinților sau bunicilor să-și trimită copii și nepoții la grădiniță și la școală pentru a primi o educație cât mai bună.

Mulțumim credincioșilor care în ultima săptămână au făcut o ofertă pentru lucrările de la interiorul bisericii. Precizăm că la data de 1 septembrie, după negocierea cu mai multe firme de electricitate, s-a semnat acordul de începere a lucrărilor la instalația electrică în ziua de luni, 12 septembrie.

Începând de joi, 01 septembrie avem un nou clopotar în persoana domnului Jitaru Martin. Cu această ocazie mulțumim doamnei Lucica Duma și familiei pentru cei peste 20 de ani de slujire a bisericii

Au sosit revistele Lumina creștinului și De la Răsărit până la Apus pe luna septembrie.