08.30: liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.

Fiind Ziua Mondială a comunicațiilor sociale, colecta de astăzi este destinată susținerii presei catolice din dieceza de Iași.
Vineri, 13 mai, fiind ziua bolnavului pe plan diecezan, vom merge în pelerinaj la Cacica. Dacă mai sunt bolnavi care doresc să meargă la această sărbătoare dedicată lor, au prioritate, dar vom completa autocarul cu alți pelerini care doresc să treacă prin Poarta Sfântă a sanctuarului.
Sâmbătă, 14 mai vom avea o liturghie specială la ora 18.00 pentru bătrânii și bolnavii comunității noastre. Vă invităm să-i aduceți pe cei bolnavi la această sărbătoare a lor, iar dacă nu aveți posibilitatea să-i transportați puteți anunța la parohie sau la membrii Acțiunii Catolice pentru a ajuta la deplasarea lor. (după liturghie va fi la Oratoriu un program special dedicat lor ).
Sâmbăta viitoare, la ora 18.00, vor începe celebrările de ajun de Rusalii la biserica din Barați, iar duminică la ora 11.00 va fi liturghia solemnă. Predicator va fi părintele Tiba Felician.
Sâmbăta viitoare, 14 mai, la ora 11.00 va fi hramul la parohia
„Isidor Plugarul” din Trebeș.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!