08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

Sâmbătă, 15 iulie, este întâlnirea națională a terțiarilor. Programul începe la ora 10.00 iar la ora 11 va fi Liturghia solemnă.

Duminică, 16 iulie, o comemorăm pe fericita fecioară Maria de pe muntele Carmel. Cu această ocazie este hram la mănăstirea din Luncani. Liturghia de hram va începe la ora 10.30.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2017. Este ultima săptămână în care se mai pot anunța.

Mulțumim credincioșilor care au mai ajutat în această săptămână la lucrările de la biserică și o mulțumire deosebită voluntarilor din sectorul I Valea de Jos care s-au mobilizat exemplar pentru curățenia din biserică.

Miercuri, 12 iulie, dorim să urcăm băncile restaurate în galeriile de la cor. Așteptăm cât mai mulți voluntari începând cu ora 900.

Săptămâna aceasta curățenia se va face vineri după liturghia de seară.