8.30: liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.
18.00: Sfânta Liturghie a tinerilor urmată de cateheză.

Luni începând cu ora 9.00 vom continua tăierea și crăparea lemnelor pentru iarna viitoare. Așteptăm cât mai mulți voluntari pentru această lucrare de interes comun.

Marți, 12 aprilie, va fi în biserica noastră o zi de reculegere pentru surorile care lucrează în parohii în zona Bacăului. Pentru cei interesați anunțăm că liturghia va fi la ora 11.00.

Abonații care încă nu au luat revistele Lumina creștinului, Mesagerul sfântului Anton precum și noul număr De la Răsărit la Apus, sunt așteptați să treacă pe la biroul parohial.

Amintim copiilor că programul de cateheză are loc sâmbătă începând cu ora 16.00 atât cei din clasa a treia care se pregătesc pentru Sfânta Împărtășanie, cât și ceilalți din clasele I-VIII. Tinerii sunt invitați la cateheză duminica după Liturghia de seară.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!