08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

Luni, 18 iulie, începem „Vara împreună”. Timp de o săptămână copii vor avea la biserică și Oratoriu diverse activități formative și recreative, începând cu ora 9.00. După pauza de la ora 12.00 copii revin la ora 15.00 și continuă activitățile până la ora 20.00.
Rugăm părinții sau rudele apropiate să însoțească pe copii mai mici atât la venirea spre biserică, cât și la întoarcerea spre casă. Joi vom avea ieșirea la pădure pentru activitățile în aer liber.
Duminică după liturghia de dimineață va avea loc spectacolul de încheiere, când veți putea vedea ce au învățat copii și nepoții dumneavoastră în această săptămână. Câteva din lucrările realizate de copii în această săptămână vor fi scoase la vânzare iar ofertele adunate vor fi folosite pentru desfășurarea altor activități recreative pe parcursul verii. Dorim tuturor participanților distracție plăcută!

Duminica viitoare, 24 iulie, la ora 11.00, va fi hramul sfintei Ana în parohia Lespezi.

Vestiri.