08.30: Liturghia copiilor.

17.30: adorație euharistică.

Astăzi la ora 11.00, avem liturghia de hram la biserica „Sfântul Anton de Padova” în parohia Faraoani. Ca și în anii trecuți liturghia de la ora 11.00 se suspendă. La ora 10.00 vom merge în procesiune de la biserică spre Faraoani.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris la Vara împreună 2017, sunt așteptați la birou cât mai curând, pentru a putea comanda materialele necesare acestei săptămâni de activități cu cei mici.

La începutul lunii iulie dorim să completăm grupul ministranților. Dacă sunt copii de la clasa a treia precum și de clasele mai mari care doresc să se înscrie îi așteptăm cât mai curând la biroul parohial.

Vineri, 23 iunie, avem sărbătoarea Preasfânta Inimă a lui Isus. Este și Ziua Mondială de rugăciune pentru sfințirea preoților.

Sâmbătă, 24 iunie, când avem sărbătoarea Sfântului Ioan Botezătorul este hramul în parohia Șerbănești.

Duminică este hramul în parohiile Nicolae Bălcescu și Gioseni.

Mulțumim credincioșilor care au mai ajutat în săptămâna trecută la biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptăm la curățenie pe cei de pe Valea de sus I.