08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

După liturghia de la ora 11.00 avem repetiție la corul mare.

La ora trei după amiază, vom avea oaspeți în comunitatea noastră. Fiind spre finalul Anului Milostivirii și în zilele premergătoare hramului, părintele Gabriel Bucur însoțit de părintele Iosif Iacob, responsabili cu devoțiunile Divinei Milostiviri, însoțiți de surorile misionare de la Butea, vor fi în biserica noastră pentru câteva ore de rugăciune. După ora divinei milostiviri părintele Gabriel va prezenta o meditație despre Anul Divinei Milostiviri iar programul se va încheia cu sfânta Liturghie. Precizăm că de la ora trei la patru, cei doi preoți oaspeți vor fi confesional pentru toți cei care doresc să se pregătească sufletește pentru sărbătoarea hramului.

Începând de luni liturgia de seară va fi la ora 18.00.

Continuăm și în zilele următoare novena de pregătire pentru sărbătoarea sfântului Mihail, care se va celebra în comunitatea noastră duminica viitoare. Începând de joi vom avea și ocazii specială de spovezi începând cu ora 17.00 pentru a putea beneficia cu toții de indulgența plenară a hramului. Duminica viitoare vom celebra prima liturghie la 8.30 la care sunt invitați toți copii și cei care nu au posibilitatea să vină la altă sfântă liturghie. La ora 11.00 va fi liturghia solemnă a hramului. Seara va mai fi o sfântă liturghie la ora 18.00.

Vineri, 23 septembrie, începând cu ora 16.00 așteptăm adolescenți și tineri care să ajute la pregătirea bisericii pentru sărbătoare.

Școala Populară de Arte și Meserii Bacău, în colaborare cu primăria Faraoani , dorește să înființeze o clasă externă de meștesuguri (țesut și cusut), la Biblioteca comunală Faraoani pentru un număr de 16 persoane (copii, tineri și adulți). Înscrierile se fac în perioada 19-30 septembrie 2016, la biblioteca comunală sau la d-na Farcaș Felicitas. Cursurile vor ține 3 ani și sunt gratuite, se va plăti doar o taxa de 100 de lei la înscriere! La finalul cursurilor, absolvenții vor primi diplome autorizate de meșteșugari!