08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

După liturghia de la ora 11.00 avem repetiție la corul mare.

Mulțumim persoanelor care au ajutat sâmbătă la curățenia generală în biserică. Continuăm și în zilele următoare novena de pregătire pentru sărbătoarea sfântului Mihail, care se va celebra în comunitatea noastră duminica viitoare. De joi vom avea și ocazie specială de spovezi începând cu ora 18.00 pentru a putea beneficia cu toții de indulgența plenară a hramului. Duminica viitoare vom celebra prima liturghie la 8.30 la care sunt invitați toți copii și cei care nu au posibilitatea să vină la altă sfântă liturghie. La ora 11.00 va fi liturghia solemnă a hramului. Seara va mai fi o sfântă liturghie la ora 18.00 precedată de adorație euharistică la ora 17.30.

Copii de clasa a treia sunt așteptați în cursul acestei săptămâni la biroul parohial, însoțiți de părinți, pentru înscrierea la prima sfântă Împărtășanie.
Vineri, 25 septembrie, începând cu ora 16.00 așteptăm adolescenți și tineri care să ajute la pregătirea bisericii pentru sărbătoare.

Între 5 şi 13 octombrie 2015, se organizează un pelerinaj la diverse sanctuare mariane din Polonia şi Ungaria. Acest pelerinaj se doreşte a fi o pregătire pentru Anul Divinei Îndurări, care va începe la sfârşitul acestui an. Pentru mai multe detalii cei interesați pot trece pe la biroul parohial.

Luni vom recolta via de pe dealul Gârga. Persoanele care doresc să ajute sunt așteptate începând cu ora 9.00.