08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică.

Luni, 22 mai, la ora 17.00, va fi examenul final pentru copii care se pregătesc la Prima Sfântă Împărtășanie.

Sâmbătă, 27 mai începând cu ora 16.00 copii de clasa a treia vor face prima spovadă. Pentru a fi o sărbătoare de familie sunt invitați să se pregătească sufletește atât părinții cât și frații mai mai ai sărbătoriților.

Prima sfântă Împărtășanie a avea loc duminică, 28 mai la ora 8.30. Copiii sunt așteptați la biserică la ora 8.00 pentru ultima repetiție.

Joi, 25 mai, avem solemnitatea Înălțării Domnului, sfintele Liturghii vor fi ca duminica 8.30 , 11.00 și 18.00. Dacă vremea va fi bună liturghia de la 11 se va celebra în cimitir. Ne vom ruga apoi pentru eroi și pentru toți răposații comunității noastre.

Dacă mai sunt persoane care încă nu au reușit să facă curățenie la mormintele rudelor sunt rugate să treacă pe la cimitir până marți seara, deoarece miercuri vrem să transportăm toate resturile vegetale.

Întrucât se apropie luna iunie când va apărea un nou număr al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la mijlocul lunii iunie. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!