08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

La încheierea Verii împreună aducem mulțumiri tuturor celor care au ajutat la buna desfășurare a acestei săptămâni formative și recreative pentru copii și tinerii comunității noastre. Principalii binefăcători au fost: Firma FIALD Bacău, domnul Coșa Ion prin Fundația „Episcop Ioan Duma”, fam Bejan Valentin, doamna primar Cristina Ciuraru Pal, Solomon Milu și Iulia, Farcaș Felicitas, Moraru Iacinta, Frâncu Maria, Roca Ana, Bortoș Ștefan precum și doamnele care au oferit copiilor popcorn și gogoși. Amintim copiilor că sunt așteptați seara în continuare la liturghie când vom anunța și diverse alte inițiative. Activitățile de vacanță vor continua în fiecare sâmbătă de la ora trei.

Joi, 27 iulie, la ora 10.00, va fi la Oratoriu o echipă de oftalmologi din Bacău pentru cei care doresc să verifice gratuit sănătatea ochilor.

Sâmbătă, 5 august, va avea loc la Bacău „Fericitul Ieremia” întâlnirea diecezană a familiilor la care vor fi prezenți, mai mulți episcopi, preoți și credincioși din dieceză. Persoanele interesate să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

Mulțumim celor care au mai ajutat în ultima săptămână la diverse activități de la biserică și oratoriu precum și celor de pe sectorul Valea de Jos III care au făcut curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați cei de pe sectorul Costița pentru curățenie.

Vestiri (ora 11.00)