8.30: liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.

Vineri, 1 mai, fiind vinerea I din lună vom merge și la bătrânii din sat înscriși la devoțiunea în cinstea Inimii Preasfinte a lui Isus. Sectorul părintelui paroh se va face în cursul după amiezii întrucât părintele trebuie să fie în cursul dimineții la aniversarea episcopului la Iași.

Sâmbătă, 2 mai, va avea loc la Onești Ziua Tineretului pe plan diecezan. Tinerii comunității noastre vor cânta imnul acestei sărbători compus de domnișoara Bety care a câștigat locul I pe dieceză.

Reamintim copiilor din clasele I-VIII că sâmbătă începând cu ora 16.00 sunt așteptați pentru cateheza săptămânală. Copii de clasa a treia, întrucât se apropie sărbătoarea primei sfinte împărtășanii au pregătirea în zilele de luni miercuri și sâmbătă.

Duminica viitoare, 3 mai la ora 11.00, va fi hramul sfântul Iosif Muncitorul în parohiile Galbeni și Pădureni.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!