08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: adorație euharistică.

Miercuri, 29 iunie, la ora 11.00, va fi în parohia Bacău centru, hramul „Sfinții Petru și Paul”. În parohia noastră vom avea două sfinte liturghii: prima la ora 9.00 iar a doua la ora 18.00.

Vineri, 1 iulie avem prima vinere din lună, ocazie cu care vom vizita bolnavii și bătrânii din sat. Pentru cei interesați anunțăm că joi seara la ora 18.00, când începe și sfântul rozariu vor fi ocazii de spovezi.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2016, sunt așteptați la birou.

Duminică, 3 iulie, la ora 11.00, Surorile sărace ale lui Don Morinelo vor participa la o sfântă liturghie de mulțumire împreună cu familiarii și binefăcătorii lor.

Au sosit la biroul Parohial revistele De la răsărit la apus și Mesagerul sfântului Anton Lumina creștinului și Isus prietenul copiilor. Abonații care încă nu au luat revistele sunt rugați să ridice cât mai curând aceste publicații.