8.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.20: Sfântul Rozariu.

18.00: Sfânta Liturghie de seară

Astăzi se sărbătorește Ziua Mondială a comunicațiilor. Colecta este specială, pentru susținerea Presei catolice din Dieceza de Iași.

Mulțumim celor care în această săptămână au ajutat la diverse activități la biserică și în mod deosebit celor care au ajutat la curățenia generală de sâmbătă. Pentru sâmbăta viitoare sunt invitați să se mobilizeze cei de pe sectorul Costița.

Joi, 1 iunie de ziua copilului, începând cu ora 14.00, invităm copii din comunitate la Oratoriu, pentru un program special pregătit de ziua lor.

În prima sâmbătă din luna iunie va avea loc Ziua copilului pe plan diecezan la Barticești. Plecarea va fi din fața bisericii la ora 7.30.

Duminica viitoare, 4 iunie, începând cu ora 15.00 copii talentați din comunitate sunt invitați la o după amiază cu muzică, voie bună și concursuri. Dacă sunt copii care doresc să prezinte un moment artistic sunt rugați să ia legătura cu domnișoara dascăl sau să se înscrie la parohie.

Duminica viitoare avem sărbătoarea Rusaliilor când va fi și hramul în parohia Barați. Cei care doriți puteți participa încă din ajun la celebrările care vor începe la ora 18.00.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din lună. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Vă dorim o săptămână binecuvântată