Dimineață la ora 8.30 Liturghia copiilor, urmată de spectacolul de încheiere a verii împreună;

La atelierele din timpul verii împreună copii au pregătit diverse obiecte pentru vânzare. Fondurile strânse se vor folosi la renovarea bisericii.

Mulțumim celor care au ajutat în această săptămănă la lucrările de la biserică și invităm săptămâna viitoare pe cei din Valea Dragă, sectorul II, să ajute câte trei persoane în fiecare zi.

La ora 11.00 liturghia comunitară;

La ora 17.00 va avea loc adorația euharistică în cadrul căreia vom recita și sfântul rozariu;

La ora 18.00 sfânta liturghie a tinerilor;

Luni 4 august nu se va celebra sfânta liturghie dimineața deoarece vom avea inmormântare la ora 9.00;

Începând de mâine candidații la sfântul Mir sunt așteptați în fiecare seară la ora 17.00 pentru pregătire;

Miercuri în cadrul catehezei vom face o evaluare parțială pentru toți candidații iar sâmbătă după liturghia de seară invităm și părinții copiilor pentru un bilanț și organizarea sărbătorii;

Miercuri 6 august avem sărbătoarea Schimbării la față a Domnului nostru Isus Cristos. Nu este sărbătoare de poruncă dar suntem invitați să participăm într-un număr cât mai mare, fie la liturghia de dimineață, fie la cea de seară.

Se apropie sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului când va fi și hramul de la Cacica. Dacă sunt persoane interesate pentru acest pelerinaj să se anunțe din timp pentru o cât mai bună organizare.

A sosit revista Mesagerul sfântului Anton.

La ora 1100 vestirile;

Tuturor vă dorim o duminică binecuvântată!